Rafet El Roman Resmi Web Sitesi

rafet el roman

Rafet El Roman

Rafet El Roman

25 Ağustos 1968 Edirne doğumlu Rafet El Roman, 1970 yılında ailesi Almanya’ya işçi olarak gittiğinde 7 yaşına kadar Uzunköprü Ömerbey köyünde anneannesi ile birlikte yaşadı. 1. sınıfı köyde okuduktan sonra Almanya’ya ailesinin yanına gitti. Ögrenimini Almanyada tamamladı. 16 yaşında ilk söz ve bestelerini yazmaya başladı. Hayatının en büyük tutkusunun müzik olduğunu anlayan Rafet El Roman, bu yıllarda tüm kazancını, yine bu sanat alanında yaptığı yatırımlara endeksler. 1988’de ilk sahne çalışmalarına başladı. 1992 yılında Saarlaendischer Rundfunk Radio Kurumu tarafından Almanyada “Yılın En iyi Yeteneği” seçildi. 1994 yılında Frankfurt Kültür Festivali de Media Artist Avard – Medya Sanat Ödülü aldı. 1995’de Türkiye’ye gelerek ilk solo albümünü çıkardı. “Gençliğin Gözyaşları” adlı albüm bir milyonu aşan satiş rakamlarına ulaştı. 1997 yılında “EN GÜZEL GÜNLER SENiN OLSUN” adıyla ikinci albümünü çıkardı. 1998’de Avrupa’da ilk solo albümü piyasaya çıktı. 1998 yılında “Propoganda” filmi ile Kemal SUNAL, Metin AKPINAR gibi Türk sinema tarihinin dev isimleriyle birlikte başrol oynadı. 1999’da “HAYAT HÜZÜNLÜ” adlı üçüncü albümüyle yine büyük bir başarı yakaladı. 2000 yılında Rafet El Roman, Mehmet Ali ERBİL ile Euro 2000 şampiyonası için milli takıma yazdığı “BiR GOL DAHA” şarkısını seslendirdi. 2000 yılında “DAR ALANDA KISA PASLAŞMALAR” adlı sinema filminde Müjde AR’la birlikte başrol oynadı. 2001 yılında Askin Nur YENGİ ile, söz ve müziği Rafet El Roman’a ait olan “PEŞiNDEYiM” adlı şarkıda düet yaptı. 2001 yılında “HANIMELİ” adlı 4. albümünü çıkardı. 2002 yılında, 5. albümü “5 NR AŞK” adlı albümünü hayranlarının beğenisine sundu. 2004 yılının yaz aylarında, “SÜRGÜN” adlı 6. albümünü yaptı ve bu albümle çok büyük bir satış grafiği yakaladi, bir çok hit şarkısıyla 2004 yılının en beğenilen albümlerinden biri oldu Sürgün. 2005 yılında, “KALBiMiN SULTANI” adlı 7. albümünü, 10.Sanat Yılı şerefine müzik severlerin beğenisine sundu, albüm ilk çıktığı hafta büyük bir satış grafiği yakalayarak, listelerin bir numarası oldu. Müyap yılın en çok satan albümü ödülü Altın Kelebek, Popsav yılın en başarılı pop sanatçısı ödüllerini aldı. Rafet El Roman, 2000 yılında kurduğu RER Müzik adlı müzik yapım şirketiyle, müzik piyasasına yeni isimler kazandırmayı amaçlıyor. Ayrıca, hayatı sinema ve müzik üzerine kurulan Rafet El Romanın en büyük hedefi, senaristliği ve yönetmenliğini yapacaği film projesini hayata geçirmek. 2006 da Gönül Yarası albümü çıktı.
Organizasyonlarınız için Temin Edebileceğimiz Anlaşmalı Sanatçı Listemiz için tıklayın

( Bu sayfa sanatçının tanıtımı için düzenlenmiştir. Ulaşım ,Konaklama ,Ses , Sahne Sistemleri ve Vergiler Sanatçının Kaşe Fiyatına Dahil Değildir ve Fiyatlar okul,dernek,yardım ve halk konserleri için Tarih ve yerlerine göre değişiklik göstermektedir. )

rafet el roman resmi web sitesi, rafet el roman’ın resmi web sitesi, rafet el romanın resmi web sitesi,rafet el roman resmi sitesi, rafet el roman’ın resmi sitesi, rafet el romanın resmi sitesi,rafet el roman resmi sayfası, rafet el roman’ın resmi sayfası, rafet el romanın resmi sayfası, rafet el roman resmi web sayfası, rafet el roman’ın resmi web sayfası, rafet el romanın resmi web sayfası,rafet el roman resmi facebook adresi, rafet el roman’ın resmi facebook adresi, rafet el romanın resmi facebook adresi,rafet el roman resmi twitter hesabı, rafet el roman’ın resmi twitter hesabı, rafet el romanın resmi twitter hesabı,rafet el roman resmi menajerlik şirketi, rafet el roman’ın resmi menajerlik şirketi, rafet el romanın resmi menajerlik şirketi, rafet el roman resmi organizasyon firması,rafet el roman resmi instagram hesabı,rafet el roman resmi yapım firması

İletişim Bilgileri

Biracılar sok.No:29 34387 Mecidiyeköy / İstanbul.

  • Mobil:+90 532 456 87 87
  • Telefon:+90 212 272 01 01
  • FAX:+90 212 272 68 68
  • E-mail: tuncer@tncyapim.com

Resmi internet site adreslerimiz

error: