İsmail Türüt resmi web sitesi

İsmail Türüt

İsmail Türüt, 1965 yılında Rize / Anbarlık’ta, işçi bir baba’nın ve ev hanımı bir anne’nin dört çocuğundan, ikincisi olarak dünya’ya geldi. İlkokul’u Anbarlık’ta okudu. İlk Türkülerini yaylalar’da ve köy düğünlerinde okuyan İsmail Türüt, Sanatçı olmayı daha çocukluğunda aklına koymuştu. Babası İstanbul’a gitmesini istemiyordu, sesi güzel olduğu için hafız olmasını diliyordu. Fakat İsmail Türüt Müziği seçti. Çok genç yaşlar’da İstanbul’a giden İsmail Türüt’ün yolu 1980’lerin başında Unkapanına düştü. “Laz Uşağı” isimli ilk Kasetini Artvin’li Hemşerilerinin sahibi olduğu Harika Plak’tan çıkardı ve bu Kaset Karadeniz’de çok tuttu. Türkülerinde kimi zaman özel hayatındaki sorunları dile getirdi, kimi zaman ise sosyal sorunları ele aldı. 1998 yılı’nda “Of’lu ile Bayburtlu” Kasetini çıkaran Sanatçı, bir an’da Ülke gündemine oturdu. 2000 yılında Marmara Depremini anlattığı “Suzan” Kasetini çıkardı. Bu Kaset’te yer alan “Gözümün ilk ağrısı” Türküsü, unutulmayan İsmail Türüt Türküleri arasına girdi. 2001 yılında Ekonomik Krizi anlattığı “Kriz” Kasetiyle Kral TV ödüllerine layik görüldü. 2003 yılı’nda Türk Halk Müziği adına önemli Projelere imza atan Ulus Müziğe Transfer olan İsmail Türüt, Fuat Saka Aranjörlüğünde “Piryoz” Kasetini çıkardı ve kendisi’nin belirttiği üzere, 20 yıl’lık Profesyonel Sanat Hayatına yeni bir Boyut kazandırdı. 2005 yılı’nda bu serinin devamı olan “Piryoz II”yi çıkardı. 2004 yılı’nda Zafer Dalgıç’ın müzik yönetmenliği ile senfonik bir altyapı’ya sahip olan “Deli Zekiye” Kasetini çıkardı. Bu Albümün bir diğer özelliği de, piyasaya çıkan bir çok albümde olduğu gibi enstrümanlar dijital değil, alt yapıların – üst yapıların tamamıyla akustik olması idi. 2007 yılında “Dünya Tatlısı”, 2010 yılında “Kırktan Sonra” Kasetini piyasa’ya sürdü.

Organizasyonlarınız için Temin Edebileceğimiz Anlaşmalı Sanatçı Listemiz için tıklayın

( Bu sayfa sanatçının tanıtımı için düzenlenmiştir. Ulaşım ,Konaklama ,Ses , Sahne Sistemleri ve Vergiler Sanatçının Kaşe Fiyatına Dahil Değildir ve Fiyatlar okul,dernek,yardım ve halk konserleri için Tarih ve yerlerine göre değişiklik göstermektedir. )

ismail türüt resmi web sitesi, ismail türüt’ün resmi web sitesi, ismail türütün resmi web sitesi,ismail türüt resmi sitesi, ismail türüt’ün resmi sitesi, ismail türütün resmi sitesi,ismail türüt resmi sayfası, ismail türüt’ün resmi sayfası, ismail türütün resmi sayfası, ismail türüt resmi web sayfası, ismail türüt’ün resmi web sayfası, ismail türütün resmi web sayfası,ismail türüt resmi facebook adresi, ismail türüt’ün resmi facebook adresi, ismail türütün resmi facebook adresi,ismail türüt resmi twitter hesabı, ismail türüt’ün resmi twitter hesabı, ismail türütün resmi twitter hesabı,ismail türüt resmi menajerlik şirketi, ismail türüt’ün resmi menajerlik şirketi, ismail türütün resmi menajerlik şirketi, ismail türüt resmi organizasyon firması,ismail türüt resmi instagram hesabı,ismail türüt resmi yapım firması

İletişim Bilgileri

Biracılar sok.No:29 34387 Mecidiyeköy / İstanbul.

  • Mobil:+90 532 456 87 87
  • Telefon:+90 212 272 01 01
  • FAX:+90 212 272 68 68
  • E-mail: tuncer@tncyapim.com

Resmi internet site adreslerimiz

error: