İlkay Akkaya resmi web sitesi

İlkay AKKAYA

İlkay Akkaya

26 Mayıs 1964 tarihinde İstanbul’da doğdu. Marmara Üniversitesi Basın Yayın Yüksekokulu’nu bitirdi. Profesyonel müzik çalışmalarına Grup Yorum’a katılarak başladı. Bir süre İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarına devam etti. Ayrıca özel şan dersleri aldı. Grup Yorum’la birlikte “Berivan-Haziranda Ölmek Zor” ve “Türkülerle” albümlerinde çalıştı. 1989 yılında Tuncay Akdoğan’la birlikte Grup Yorum’dan ayrıldı. ve Grup Kızılırmak’ı kurdu. Grup Kızılırmak’ın bugüne kadar toplam on üç grup albümü yayınlamıştır. Bu albümler “Ölüme de Tilili”, “Geçmişten Geleceğe Pir Sultan Abdal”, “Gidenlerin Ardından”, “Aynı Göğün Ezgisi”, “Güneşin Olsun”, “Pir Sultan’dan Nesimi’ye Anadolu Türküleri”, “Çığlık”, “Rüzgarla Gelen”, “Günde Dün”, “Sır”, “Gölge”, “Figan”, “Yılkı” sıralamasıyladırlar. Grup Kızılırmak’la çalışmalarını sürdürürken bir yandan da solo çalışmalar yaptı. İlkay Akkaya’nın ilk solo albümü olan “Kül” 1999 yılında yayınlandı. 2001 yılında “Unutma” adlı ikinci solo albümü yayınlandı. “Yine” adlı üçüncü solo albümü 2003 yılında yayınlandı. Dördüncü solo albümü olan “Yalnız” 2005 yılında yayınlandı. 2010 yılında ise beşinci albümü olan “Gelmedin Diye” yayınlandı.

Organizasyonlarınız için Temin Edebileceğimiz Anlaşmalı Sanatçı Listemiz için tıklayın

( Bu sayfa sanatçının tanıtımı için düzenlenmiştir. Ulaşım ,Konaklama ,Ses , Sahne Sistemleri ve Vergiler Sanatçının Kaşe Fiyatına Dahil Değildir ve Fiyatlar okul,dernek,yardım ve halk konserleri için Tarih ve yerlerine göre değişiklik göstermektedir. )

ilkay akkaya resmi web sitesi, ilkay akkaya’nın resmi web sitesi, ilkay akkayaın resmi web sitesi,ilkay akkaya resmi sitesi, ilkay akkaya’nın resmi sitesi, ilkay akkayaın resmi sitesi,ilkay akkaya resmi sayfası, ilkay akkaya’nın resmi sayfası, ilkay akkayaın resmi sayfası, ilkay akkaya resmi web sayfası, ilkay akkaya’nın resmi web sayfası, ilkay akkayaın resmi web sayfası,ilkay akkaya resmi facebook adresi, ilkay akkaya’nın resmi facebook adresi, ilkay akkayaın resmi facebook adresi,ilkay akkaya resmi twitter hesabı, ilkay akkaya’nın resmi twitter hesabı, ilkay akkayaın resmi twitter hesabı,ilkay akkaya resmi menajerlik şirketi, ilkay akkaya’nın resmi menajerlik şirketi, ilkay akkayaın resmi menajerlik şirketi, ilkay akkaya resmi organizasyon firması,ilkay akkaya resmi instagram hesabı,ilkay akkaya resmi yapım firması

İletişim Bilgileri

Biracılar sok.No:29 34387 Mecidiyeköy / İstanbul.

  • Mobil:+90 532 456 87 87
  • Telefon:+90 212 272 01 01
  • FAX:+90 212 272 68 68
  • E-mail: tuncer@tncyapim.com

Resmi internet site adreslerimiz

error: