Hüseyin Turan resmi web sitesi

Hüseyin Turan

1967 yılında Erzincan Tercan’a bağlı Beykonak köyünde doğdu. 8 çocuklu ailenin 5. çocuğu. İlkokul 1. Sınıfı Tercan’da okuduktan sonra aile ile birlikte İzmir’e yerleşti. Tüm eğitim hayatını İzmir’de tamamladı. 9 Eylül Üniversitesi Muhasebe Bölümünde başladığı üniversite hayatını Ege Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Temel Bilimler Bölümü’ne taşıdı ve oradan mezun oldu. Yıllar sonra muhasebe bölümünü de bitirdi. Öğrencilik yıllarındaki Halk Oyunları çalışmalarını ulusal ve uluslar arası derecelerle süsledi. 1 dünya, 3 Türkiye 1.’liği elde etti. 1990 yılında “Grup Laçin” i konservatuardaki arkadaşlarıyla kurdu. 1995 yılında “Türküden Sevgiye” ve 1996 yılında “Doğaçlama Yürek” adlı albümlerini bu grupla yaptı. 1997 yılında ilk solo albümü olan “Hüseyin Turan”ı çıkardı. 2000 yılında “Aklıma Düştü Gözlerin” albümü ile kariyerini pekiştirdi. 2002 yılında “Turna Sesi” albümü ile halk müziği dinleyici sayısını arttırdı. 2004 yılındaki “Hoş geldin” albümü basının da yoğun ilgisini çekti. 2005 yılında çıkardığı “Kilit” albümüyle de Halk Müziği alanındaki birçok ödülü topladı. 2007 yılındaki “Adı Karanfil” albümüyle verdiği konserlerle Halk Müziği alanında kendinden çok söz ettirdi. 2010 yılında çıkardığı 9. Albümü olan “Leyla Nefesi” ile müzik kariyerinin olgunluk basamaklarına ulaştı. Hüseyin Turan 2005 yılında evlendi. 2009 yılında doğan kızına “Leyla İda İzmir” adlarını verdi. Uzun yıllar süren müzik kariyerinde “Merdo”, “Ah Le Yar”, “Beyaz Giyme”, “Söyleyemedim”, “Alaydım Elini Elime”, “Kınıfır” gibi türküleri sevdirmesiyle de bilinmektedir. Halen TRT Müzik kanalında pazartesi günleri yayınlanan “Karanfil” adlı Halk Müziği programını hazırlayıp sunmaktadır. Kendisi için en iyi tanımlamayı Fikret Otyam yapmıştır; “Hüseyin Turan’ı dinlemek mutluluktur bu can için”

Organizasyonlarınız için Temin Edebileceğimiz Anlaşmalı Sanatçı Listemiz için tıklayın

( Bu sayfa sanatçının tanıtımı için düzenlenmiştir. Ulaşım ,Konaklama ,Ses , Sahne Sistemleri ve Vergiler Sanatçının Kaşe Fiyatına Dahil Değildir ve Fiyatlar okul,dernek,yardım ve halk konserleri için Tarih ve yerlerine göre değişiklik göstermektedir. )

hüseyin turan resmi web sitesi, hüseyin turan’ın resmi web sitesi, hüseyin turanın resmi web sitesi,hüseyin turan resmi sitesi, hüseyin turan’ın resmi sitesi, hüseyin turanın resmi sitesi,hüseyin turan resmi sayfası, hüseyin turan’ın resmi sayfası, hüseyin turanın resmi sayfası, hüseyin turan resmi web sayfası, hüseyin turan’ın resmi web sayfası, hüseyin turanın resmi web sayfası,hüseyin turan resmi facebook adresi, hüseyin turan’ın resmi facebook adresi, hüseyin turanın resmi facebook adresi,hüseyin turan resmi twitter hesabı, hüseyin turan’ın resmi twitter hesabı, hüseyin turanın resmi twitter hesabı,hüseyin turan resmi menajerlik şirketi, hüseyin turan’ın resmi menajerlik şirketi, hüseyin turanın resmi menajerlik şirketi, hüseyin turan resmi organizasyon firması,hüseyin turan resmi instagram hesabı,hüseyin turan resmi yapım firması

İletişim Bilgileri

Biracılar sok.No:29 34387 Mecidiyeköy / İstanbul.

  • Mobil:+90 532 456 87 87
  • Telefon:+90 212 272 01 01
  • FAX:+90 212 272 68 68
  • E-mail: tuncer@tncyapim.com

Resmi internet site adreslerimiz

error: