Bora Gencer resmi web sitesi

Bora GENCER

14 Nisan 1965‘te İstanbul’da doğdu. İlkokulu Maçka İlköğretim Okulu’nda okudu. Caz piyanisti olan İlhan Gencer’in oğlu olan Bora Gencer, müzik dolu bir evde büyüdü. Daha küçük yaşta müziğin içnde olması ve ailesinden gelen yetenekle istanbul Devlet Konservatuvarı sınavlarına girdi ve aldığı yüksek derece ile burada öğrenci olmaya hak kazandı. Ensturman olarak piyanoyu tercih etmemesine rağmen ailede herkesin piyano çalmasını desteklemesine rağmen konservatuvarda keman eğitimi almayı tercih etti. 7 sene konservatuvar eğitiminden sonra babasının teklifiyle birlikte profesyonel müzik hayatına başladı. Mayıs 1985 yılında vatani görevini yerine getirmek için Erzincan 59.cu topçu tugayına katıldı,usta birliğini de yine Erzincan da subay ordu evinde tamamladı. İstanbul’a döndüğünde askerde tanıştığı organizatör arkadaşı Kerem Erdem tarafından gelen teklifle İsrail’e gitti ve müziğini orada icra etti. Daha sonra İstanbul’a dönen sanatçı Türkiye’nin nezih mekanlarında ve konser salonlarında yüzlerce programlar gerçekleştirdi. 1991 yılında annesini trafik kazasında kaybeden sanatçı hayatının en büyük yıkımını yaşadı. 1994 yılında Halis Bütünley ve Garo Mafyan ile tanışan Bora Gencer, 1995 yılının ilk aylarında Mega Müzik imzalı “Öptüm Seni Şeker” isimli ilk albümünü çıkardı.Aysel Gürel ve Garo Mafyan imzalı “Öptüm Seni Şeker” adlı şarkı kısa zamanda sevildi. 1999 yılında sanatçı “Bir Allah Bilir” isimli ikinci albümü Elenor Müzik’ten piyasaya çıktı. Sanatçının üçüncü albümü “Baştan Çıktım” ismiyle 2001 yılında Prestij Müzik’ten çıktı.
Organizasyonlarınız için Temin Edebileceğimiz Anlaşmalı Sanatçı Listemiz için tıklayın

( Bu sayfa sanatçının tanıtımı için düzenlenmiştir. Ulaşım ,Konaklama ,Ses , Sahne Sistemleri ve Vergiler Sanatçının Kaşe Fiyatına Dahil Değildir ve Fiyatlar okul,dernek,yardım ve halk konserleri için Tarih ve yerlerine göre değişiklik göstermektedir. )

bora gencer resmi web sitesi, bora gencer’in resmi web sitesi, bora gencerin resmi web sitesi,bora gencer resmi sitesi, bora gencer’in resmi sitesi, bora gencerin resmi sitesi,bora gencer resmi sayfası, bora gencer’in resmi sayfası, bora gencerin resmi sayfası, bora gencer resmi web sayfası, bora gencer’in resmi web sayfası, bora gencerin resmi web sayfası,bora gencer resmi facebook adresi, bora gencer’in resmi facebook adresi, bora gencerin resmi facebook adresi,bora gencer resmi twitter hesabı, bora gencer’in resmi twitter hesabı, bora gencerin resmi twitter hesabı,bora gencer resmi menajerlik şirketi, bora gencer’in resmi menajerlik şirketi, bora gencerin resmi menajerlik şirketi, bora gencer resmi organizasyon firması,bora gencer resmi instagram hesabı,bora gencer resmi yapım firması

İletişim Bilgileri

Biracılar sok.No:29 34387 Mecidiyeköy / İstanbul.

  • Mobil:+90 532 456 87 87
  • Telefon:+90 212 272 01 01
  • FAX:+90 212 272 68 68
  • E-mail: tuncer@tncyapim.com

Resmi internet site adreslerimiz

error: