yonca lodi-menajeri

 

Yonca YOLDİ

Yonca Lodi,17 Eylül’de İstanbul’da doğdu. Çocukluğunun büyük bölümünü Beşiktaş’ta geçiren sanatçı, ilk ve ortaokulu da burada bitirdi. Lise yıllarında müzik ile uğraşmaya başladı. Okul orkestrasıyla çeşitli yarışma ve konserlere katıldı. Lise 2. sınıftayken müzik eğitimi almaya karar verdi ve Çağdaş Müzik Merkezi’nde eğitim almaya başladı. İki yıl boyunca da İstanbul Devlet ve Opera Balesi solistlerinden Mine Mater ve Timur Selçuk’tan şan, solfej ve armoni dersleri aldı. 1992 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Opera Şan Bölümü’ne dereceyle girdi. Bu bölümde Yekta Kara, Selçuk Uraz gibi isimlerden ders alma şansı yakaladı. 1993 yılında kendisi gibi konservatuvar öğrencileri olan arkadaşlarıyla birlikte profesyonel müzik hayatına başladı. Bir yandan da çeşitli reklam cıngılları ve farklı albümlerde vokal kayıtları yaptı. Festivallerde ve yarışmalara katılan sanatçı, çeşitli gruplarda caz ve pop ağırlık repertuarlar seslendirdi.

1996 yılında “Asansör” adlı filmde, başrol oyuncularından Mustafa Uğurlu ile “Budur Abi” adlı parçayı seslendirdi. 1999 yılında kendi adını taşıyan ilk albümü müzik marketlerdeki yerini aldı.Albümün ilk çıkış şarkısı ”SANA BİRŞEY OLMASIN”büyük başarı kazandı. Yavuz Bingöl’ün “Üşüdüm Biraz” albümünde birlikte seslendirdikleri “Aşar Gidersin” adlı türkü ile farklı türlerdeki başarısını gösterdi. 2001 yılında “AŞKTA VE AYRILIKTA” isimli albümünü piyasaya çıkardı. Albümde “ANLATMA” ve “BÜKLÜM BÜKLÜM” gibi parçalar kısa sürede listebaşı oldu. Aynı albümde Sezen Aksu, Aysel Gürel ve Fuat Güner gibi isimlerle çalışma fırsatı bulmuştu. Albümde ayrıca Yunan sanatçı George Alkeos’a ait olan “ANLATMA” adlı parçayı da seslendirdi. 2007 yılına gelindiğinde sanatçının “YOLUMU BULURUM” adını taşıyan albümü TMC etiketiyle müzikseverlerle buluştu.Bu albümde Çiğdem Talu,Melih Kibar ortak çalışması”ALDIM BAŞIMI GİDİYORUM” ve Aysel Gürel’in sözlerini yazdığı ”HIÇKIRMALISIN” ve ”SAKLANMA” gibi şarkılar oldukça ses getirdi. 2008 Yılının Yaz Aylarında Eski bir Sezen Aksu parçası olan ”YETER”i seslendirdi.Sadece dijital ortamlarda satışa çıkan parça satışlarda ilk sıralarda yer aldı. Çıkması merakla beklenen yeni albümünün içinde bulunan ”EMANET” adlı parça 2009 Yılının Kasım ayında dijital satış yapan yasal platformlarda satışa çıktı. Yorumcu son olarak kariyerindeki 4. solo albümü ”MİLAT” ile 7 eylül 2010 tarihinde müzikseverlerle tekrar buluştu. Albümde ilk olarak ”DÜŞTÜYSEK KALKARIZ” adlı parçaya klip çekildi.Sanatçı albüme adını veren,sözü müziği kendisine ait ”MİLAT” adlı parçayla başarı kazandı.2012 yılında ”TON FARKI” adlı şarkısıyla birkez daha dinleyicisi ile buluştu.Aynı yıl ”BİR ÇOCUK SEVDİM” adlı şarkıyı sevilen dizi için seslendirdi. Son olarak Ocak 2013’te “EDEBİYAT” adlı şarkısını dinleyicisinin beğenisine sundu. Son single çalışması olan “EDEBİYAT” şarkısı da kliplendirildi.Yorumcu yeni albüm çalışmalarına devam etmektedir.

Organizasyonlarınız için Temin Edebileceğimiz Anlaşmalı Sanatçı Listemiz için tıklayın
( Bu sayfa tanıtım amaçlı oluşturulmuştur. Fiyatlara; Ulaşım ,Konaklama / Ses , Sahne Sistemleri ve Vergiler Dahil Değildir. )
Fiyatlar ; Okullar , Vakıf Dernekler, Yardım Konserleri ve Halk Konserleri için Tarihlerine göre Değişmektedir.
yonca lodi menajerlik,yonca lodi sanatçı fiyatı,yonca lodi iletişim,yonca lodi konserleri,yonca lodi konseri,yonca lodi konser fiyatı,yonca lodi resmi web sitesi,yonca lodi menajerlik şirketi,yonca lodi organizasyon,yonca lodi istanbul konserleri,yonca lodi konser fiyatı,yonca lodi organizasyon fiyatı,yonca lodi’nin resmi web sitesi,yonca lodi online,Yonca lodi e-mail adresi, Yonca lodi fiyat, Yonca lodi iletişim, Yonca lodi internet sitesi, Yonca lodi konser fiyatı, Yonca lodi konser kaşesi, Yonca lodi konseri, Yonca lodi konserleri, Yonca lodi menajer iletişim, Yonca lodi menajeri, Yonca lodi menajeri kimdir, Yonca lodi menajerlik firması, Yonca lodi menajerlik şirketi, Yonca lodi ye nasıl ulaşılır, Yonca lodi organizasyon, Yonca lodi organizasyon fiyatı, Yonca lodi resmi web sitesi, Yonca lodi sahne fiyatı, Yonca lodi şarkıları, Yonca lodi ulaşım, Yonca lodi’nin menajeri, Yonca lodi’nin menajeri iletişim

İletişim Bilgileri

Biracılar sok.No:29 34387 Mecidiyeköy / İstanbul.
  • Mobil:+90 532 456 8787
  • Telefon:+90 212 272 0101
  • FAX:+90 212 272 6868
  • E-mail: tuncer@tncyapim.com
Resmi internet site adreslerimiz

IletIsIm Formu

error: