Ümit Sayın-menajeri

 

Ümit SAYIN

Ümit Sayın, 26 Nisan 1970’de İzmir’de doğdu. İlk ve orta öğremini İzmir’de tamamladıktan sonra Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi İktisat Bölümü’nde eğitimine devam etti. Ancak müzik kariyeri için daha sonra bu bölümü yarıda bıraktı. Ümit Sayın’nın hayatını değiştiren olay 1990 yılında Sezen Aksu’nun İzmir’de verdiği bir konser sırasında değişti. Sahneye çıkarak Sezen Aksu’ya bir parçada eşlik eden Ümit Sayın, daha sonra ünlü sanatçıdan vokalisti olması için teklif aldı. İstanbul’a geldikten sonra bir süre Timur Selçuk’tan klasik gitar eğitimi aldı.

Fuat Güner’in stüdyosunda 2 yıl çalışan sanatçı, 1991 yılında ilk bestelerini yapmaya başladı. Bu arada bazı stüdyo vokalleri ve reklam müzikleri için çalıştı. Stüdyoda vokal ve reklam müziği çalışmaları sırasında tanıştığı Ozan Çolakoğlu daha sonra birçok projede yer aldı. 1992 yılında Harun Kolçak ve Sezen Aksu’ya vokalistlik yapan Ümit Sayın, aynı dönem Deniz Arcak’ı şöhrete kavuşturan “Zehir Ettin” ve “Vurur” adlı parçaların söz ve müziklerini yazdı. 1993 yılında Ajda Pekkan’a vokalistlik yapmaya başladı. Aynı yıl Emel Müftüoğlu, Leman Sam, Hakan Peker, Seden Gürel ve Burak Kut için söz ve besteler yaptı. 1994 yılında Tarkan’ın “A Acayipsin” adlı albümünde yer alan “Dön Bebeğim” ve “Gitme” adlı parçalarını yazdı. İzel, Yeşim Salkım’ın albümlerindeki parçalardan bazıları ve Pınar Aylin’nin çıkış yaptığı “Sen Gidip De” adlı parçalar da yine sanatçıya aittir.
1994-1995 yılları arasında Tarkan’a vokalistlik yaptığı dönemde kendi albüm çalışmalarına başladı. 1996 yılında “Hicran” adlı ilk albümünü piyasaya çıkardı. Albümde yakın arkadaşı olan Ozan Çolakoğlu ile çalıştı. 1997 ve 1998 yıllarında Aşkın Nur Yengi, Deniz Seki, Asya, Bengü, Gökhan Tepe ve Zeynep Dizdar için birçok beste ve söz çalışması yaptı. 1998 yılında babasını kaybettikten sonra 1999 yılında ikinci albümü “Ben Tabi Ki” müzik marketlerdeki yerini aldı. 2000 yılında İstanbul Plak ile olan anlaşmasını bitiren sanatçı, bu dönem bestelerinin hakları için Sony Müzik ile anlaştı. 2004 yılına kadar müziğe ara verdikten sonra dönüş yaparak “Mai” albümünü yayınladı. 2010 yılında yayınladığı maxi single “Takılma” ile piyasaya yeniden güzel bir giriş yaptı. Bu singledan sonra kısa bir ara ile “Söz Müzik – Ümit Sayın” albümüyle Mart 2011’de sevenleriyle tekrar buluştu. Unutulmaz besteleri ve onları seslendiren sanatçılar ile yaptığı düetlerden oluşan albüm Ümit Sayın’ın efsaneleşen eserlerini tekrar bizlere sunarak özlemine de artık son veriyor.

Organizasyonlarınız için Temin Edebileceğimiz Anlaşmalı Sanatçı Listemiz için tıklayın
( Bu sayfa tanıtım amaçlı oluşturulmuştur. Fiyatlara; Ulaşım ,Konaklama / Ses , Sahne Sistemleri ve Vergiler Dahil Değildir. )
Fiyatlar ; Okullar , Vakıf Dernekler, Yardım Konserleri ve Halk Konserleri için Tarihlerine göre Değişmektedir.
ümit sayın menajerlik,ümit sayın sanatçı fiyatı,ümit sayın iletişim,ümit sayın konserleri,ümit sayın konseri,ümit sayın konser fiyatı,ümit sayın resmi web sitesi,ümit sayın menajerlik şirketi,ümit sayın organizasyon,ümit sayın istanbul konserleri,ümit sayın konser fiyatı,ümit sayın organizasyon fiyatı,ümit sayın’ın resmi web sitesi,ümit sayın online,Ümit sayın e-mail adresi, Ümit sayın fiyat, Ümit sayın iletişim, Ümit sayın internet sitesi, Ümit sayın konser fiyatı, Ümit sayın konser kaşesi, Ümit sayın konseri, Ümit sayın konserleri, Ümit sayın menajer iletişim, Ümit sayın menajeri, Ümit sayın menajeri kimdir, Ümit sayın menajerlik firması, Ümit sayın menajerlik şirketi, Ümit sayın a nasıl ulaşılır, Ümit sayın organizasyon, Ümit sayın organizasyon fiyatı, Ümit sayın resmi web sitesi, Ümit sayın sahne fiyatı, Ümit sayın şarkıları, Ümit sayın ulaşım, Ümit sayın’ın menajeri, Ümit sayın’ın menajeri iletişim

İletişim Bilgileri

Biracılar sok.No:29 34387 Mecidiyeköy / İstanbul.
  • Mobil:+90 532 456 8787
  • Telefon:+90 212 272 0101
  • FAX:+90 212 272 6868
  • E-mail: tuncer@tncyapim.com
Resmi internet site adreslerimiz

IletIsIm Formu

error: