tarkan-menajeri

TARKAN

Tarkan, 17 Ekim 1972’de Almanya’da, Alzey’de doğdu. Türkiye’den göçen bir ailenin beşinci çocuğu. Tarkan ilk eğitime Almanya’da başlamıştır. Bu eğitim 14 yaşına kadar sürdü. Aile 1986’da anayurda dönme kararını verince çocukların eğitimlerini anadillerinde sürdürmeleri önlerinde yeni ufuklar açtı. Önce Karamürsel’e yerleşildi. Karamürsel Musiki Cemiyeti’nde eğitim görmek Tarkan’ın kendini müziğe adama yolunda attığı ilk önemli adımdır. Ya bir sonraki adım? Aile yeniden yer değiştiriyordu. “Ver elini İstanbul!” Eşsiz İstanbul, dünyanın en büyük, en canlı, en namlı beldelerinden biri. “İstanbul’un taşı toprağı altın” derlerdi. Bir efsaneydi bu. Gelgelelim, gerçekten yetenekli, gerçekten yürekli, gerçekten donanımlı gençlere bazı altın fırsatlar sunabilirdi bu kent. Tarkan, lise eğitimini sürdürürken bir yandan da Üsküdar Musiki Cemiyeti’nde Klasik Türk müziğinin saygın ustalarından feyz aldı. Yeteneği gelişiyor, bilgisi artıyor, içinden bir ses:” Güven kendine, hodri meydan!” diyordu. Bu dönemde tanıştığı müzik yapımcısı Mehmet Söğütoğlu, Tarkan’da sıradışı bir sanatçının parıltısını gördü. “Güveniyorum sana, hodri meydan!” dedi. İstanbul Plak ile 1992’de bir anlaşma imzalandı. “Yine Sensiz” adlı albümü müzik dünyasında geniş yankılar uyandırdı. Albümün çıkış şarkısı “Kıl Oldum Abi” kısa sürede ulusal radyoların ve gece kulüplerinin vazgeçilmez gözdesi oldu. “Çok Ararsın Beni” ve “Vazgeçemem” de çok aranan, vazgeçilemeyen şarkılar arasındaydı.
Tarkan, çocuksu sevimliliği, bitmek tükenmek bilmeyen enerjisi, içten davranışlarıyla yanlız gençlerin değil, gençliklerini anımsattığı her yaştan müzikseverin hayranlığını kazandı. O yemyeşil gözler, Karadeniz yamaçlarında sürgün veren fidanları anımsatmaz mı? Karadeniz leventleri horon teperken Tarkan gibi coşmaz mı? Türkiye’nin dört bucağını aşıp sınırların ötesine uzanacak bir sevginin, bir coşkunun ilk habercisiydi bu ilk albüm. Satışlar 700.000’i aştı.

Bir sonraki albüm 1994 yılında çıktı, “Aacayipsin”. Albüme adını veren şarkıda Tarkan ünlü sanatçı Sezen Aksu ile birlikte çalıştı. Bu albümün yaklaşık 2,5 milyonluk bir satışı oldu ve yeni bir hit şarkının yolunu açtı.1997 yılında satışa sunulan albümü “Ölürüm Sana” nın çıkış şarkısı olan “Şımarık” ın kazandığı benzersiz başarı sonucu, Tarkan 1998’de, dünyaca ünlü müzik şirketi Universal’in Fransa’daki temsilcisi ile lisans anlaşması imzaladı. Albüm “Tarkan” adıyla yeniden derlenerek PolyGram etiketiyle uluslararası çapta satışa sunuldu. Dünya müzik sektöründe patlama yaratarak “Billboard Charts Hot 100” listesinin üst sıralarına yerleşen “Şımarık” başta İngilizce olmak üzere, Rusça, Yunanca gibi pek çok farklı dilde seslendirildi ve özellikle İngiltere’de çok başarılı oldu. Şarkının albenili video klibinin yarattığı etki ile, Tarkan, biletleri satışa çıktığı anda tükenen konserlerden oluşan bir Türkiye turnesi yaparak başarısını zirveye taşıdı. Türkiye turnesinin ardından Güney Amerika’da gittigi birkaç başkentten sonra Avrupa’nın 17 şehrini de dolaştı. Büyüleyici sesi, dinamik dansı ve görkemli sahne şovları ile tüm dünyayı çarpıcı biçimde etkileyen Tarkan’ı gittiği her yerde, kollarını ve kalplerini açmış onu dinlemeye hazır kalabalıklar bekliyordu. “Ölürüm Sana” nın Türkiye’de 2 milyonu aşan satış adedinin yanı sıra “Tarkan” albümünün tüm dünyada 1.5 milyon adetlik satışı Tarkan’a, Meksika’da platin plak; Fransa, Hollanda, Almanya, Belçika, Lüksemburg, İsveç ve Kolombiya’da ise altın plak ödülleri kazandırdı. Bu başarıları sonucunda Tarkan, Monaco’da düzenlenen “1999 Dünya Müzik Ödülleri” nde “En iyi yabancı sanatçı” ödülüne layık görüldü. Dördüncü album “Karma” 2001 yılının Ağustos ayında piyasaya çıktı. Albümün çıkış şarkısı olan “Kuzu Kuzu,” 2001 Mayıs’ında piyasaya çıktı ve üç ay boyunca listelerde 1 numara olmayı sürdürdü. İki milyonu aşan bir satış rakamına ulaşan “Karma”nın başarısı tüm Avrupa’dan, Orta Doğu’ya ve Rusya’ya kadar uzandı ve Rus müzik piyasasında beklenmeyen bir satış patlaması yaptı. Beşinci albüm “Dudu” 2003 yazında satışa sunulmasi ile 1,5 milyon adedin üzerinde satarak benzersiz bir beğeni topladı. Albüme adını veren yeni hit “Dudu” nun Rusya’da “Yılın Şarkısı” seçilmesi Tarkan’ın Türkiye ve yurtdışındaki başarılarını perçinledi. 2007 yılının sonunda çıktığı zaman, sevenlerinin karşılarında yeni bir Tarkan bulduğu “Metamorfoz” albümü, dijital alandaki talebin artması yüzünden dünya müzik endüstrisi genelinde yaşanan fiziki satışlardaki keskin düşüşe karşın, 500 bin adede yakın bir satış rakamı yakalamayı başardı. Tümü Tarkan tarafından yazılmış şarkı sözlerinde müzik diline akıllıca uyarlanmış Türkçe deyimlerin şiirsel kullanımı ile övgü toplayan albümün, 2008 yazında Tarkan’ın Tiesto gibi dünyaca ünlü DJ’lerle birlikte hazirladigi remixlerden olusan versiyonu satışa sunuldu. Son albümü olan “Adını Kalbime Yaz” ı sevenleriyle buluşturdu.

Organizasyonlarınız için Temin Edebileceğimiz Anlaşmalı Sanatçı Listemiz için tıklayın

( Bu sayfa tanıtım amaçlı oluşturulmuştur. Fiyatlara; Ulaşım ,Konaklama / Ses , Sahne Sistemleri ve Vergiler Dahil Değildir. )

Fiyatlar ; Okullar , Vakıf Dernekler, Yardım Konserleri ve Halk Konserleri için Tarihlerine göre Değişmektedir.

tarkan menajerlik,tarkan sanatçı fiyatı,tarkan iletişim,tarkan konserleri,tarkan konseri,tarkan konser fiyatı,tarkan resmi web sitesi,tarkan menajerlik şirketi,tarkan organizasyon,tarkan istanbul konserleri,tarkan konser fiyatı,tarkan organizasyon fiyatı,tarkan’ın resmi web sitesi,tarkan online,Tarkan e-mail adresi, Tarkan fiyat, Tarkan iletişim, Tarkan internet sitesi, Tarkan konser fiyatı, Tarkan konser kaşesi, Tarkan konseri, Tarkan konserleri, Tarkan menajer iletişim, Tarkan menajeri, Tarkan menajeri kimdir, Tarkan menajerlik firması, Tarkan menajerlik şirketi, Tarkan a nasıl ulaşılır, Tarkan organizasyon, Tarkan organizasyon fiyatı, Tarkan resmi web sitesi, Tarkan sahne fiyatı, Tarkan şarkıları, Tarkan ulaşım, Tarkan’ın menajeri, Tarkan’ın menajeri iletişim

İletişim Bilgileri

Biracılar sok.No:29 34387 Mecidiyeköy / İstanbul.
  • Mobil:+90 532 456 8787
  • Telefon:+90 212 272 0101
  • FAX:+90 212 272 6868
  • E-mail: tuncer@tncyapim.com
Resmi internet site adreslerimiz

IletIsIm Formu

error: