safiye soyman-menajeri

Safiye SOYMAN

Türk sanat müziğinin sevilen seslerinden Safiye Soyman’ın yaşamı, bir romanı andırıyor. Henüz 13 yaşında küçük bir kızken zorla evlendirilişinin acı öyküsünü, kumar ve kavgayla geçen evlilik yaşamını, 15 yaşında iki çocuk sahibi bir anne oluşunun kendisinde yarattığı derin bunalımı, intiharın eşiğine dek sürüklenişini ve nasıl olup da bugünlere geldiğini ilk kez Hürriyet’e anlattı. En çok kazanan şarkıcılardan biri olan, sahne ağzıyla söylersek ‘‘en çok ekstra iş alan’’ Türk sanat müziği şarkıcısı Safiye Soyman, şöhretini paraya çevirmesini bilen biri. Ama yaşadığı süper lüks evleri, kullandığı son model arabaları, arsaları ve diğer yatırımlarını nasıl elde ettiğini, siz bir de ona bir sorun. ‘‘Tırnaklarımla kazıyarak aldım’’diyecek ve bedelini ağır ödediğini ekleyecektir. Bugünlere gelişinin acı öyküsünü her hatırlayışında gözleri doluyor Safiye Soyman’ın. Henüz 13 yaşındayken zorla evlendirildi. Önce bir gecekonduda gözlerini açan, daha sonra dikiş makinesini, yemek masası yaparak kullandığı bir apartman dairesinde yaşayan, derken kendisini Çankaya’da süper lüks bir evde otururken bulan Safiye Soyman, hayatının bir mucize gibi değiştiğini söylüyor.

Babasının vefatından sonra kendisine kalan mirasla servetine servet kattığını anlatan Soyman, eşinden ayrı yaşamaya başladığı yıllarda parasızlık yüzünden çocuklarına yiyecek bulmak için, evdeki şişeleri satmak zorunda kalışını hüzünle hatırlıyor. Çocuk yaşlarda yaşadığı bu sıkıntı ve bunalımın kendisini intihara sürüklediğini de yıllar sonra ilk defa itiraf eden Safiye Soyman, memurluk yaptığı ve büyük maddi sıkıntılar çektiği dönemlerde çocuklarını aç yatırmanın acısıyla kedisini öldürmeyi düşündüğünü de sözlerine ekliyor: ‘‘Eşimden ayrıldığım ve maddi sıkıntılar yaşamaya başladığım yıllarda, bir gün eve geldim. Çocuklarım uyuyordu. Memurdum, çalışıyordum ama kazandığım para karnımızı doyurmaya yetmiyordu. Yağmurluğumu kafama geçirdim, yürümeye başladım. Bir yandan ağlıyorum, bir yandan da elimdeki uyku haplarına bakıyorum. Kendimi öldürecektim. Başka yolu yoktu. Çocuklarım gözlerimin önüne gelince intihar edemeyeceğimi anladım.’’ Bugün verdiği bu doğru karardan dolayı çok mutlu. Çünkü ona göre hayat, her zaman yaşanmaya değer. 13 yaşında dünya evine giren Soyman, Ziya Akaröz’le yaptığı bu evliliğin ilk üç senesini güzel anılarla anımsıyor olsa da eşinin daha sonra ortaya çıkan kumar tutkusunun bütün aile bağlarını derinden sarsmaya başladığını belirtiyor. Bugüne kadar kime ‘‘13 yaşında evlendim’’ dediyse hep yaşını küçültmek için böyle dediği sanılan Safiye Soyman’ın nikah fotoğrafı ilk kez yayınlanıyor. Hafız babasının baskısıyla ve özel izniyle yapılan bu nikahın yapıldığı yer, Ankara’da bir düğün salonu.

Organizasyonlarınız için Temin Edebileceğimiz Anlaşmalı Sanatçı Listemiz için tıklayın
( Bu sayfa tanıtım amaçlı oluşturulmuştur. Fiyatlara; Ulaşım ,Konaklama / Ses , Sahne Sistemleri ve Vergiler Dahil Değildir. )
Fiyatlar ; Okullar , Vakıf Dernekler, Yardım Konserleri ve Halk Konserleri için Tarihlerine göre Değişmektedir.
safiye soyman menajerlik,safiye soyman sanatçı fiyatı,safiye soyman iletişim,safiye soyman konserleri,safiye soyman konseri,safiye soyman konser fiyatı,safiye soyman resmi web sitesi,safiye soyman menajerlik şirketi,safiye soyman organizasyon,safiye soyman istanbul konserleri,safiye soyman konser fiyatı,safiye soyman organizasyon fiyatı,safiye soyman’ın resmi web sitesi,safiye soyman online,Safiye soyman e-mail adresi, Safiye soyman fiyat, Safiye soyman iletişim, Safiye soyman internet sitesi, Safiye soyman konser fiyatı, Safiye soyman konser kaşesi, Safiye soyman konseri, Safiye soyman konserleri, Safiye soyman menajer iletişim, Safiye soyman menajeri, Safiye soyman menajeri kimdir, Safiye soyman menajerlik firması, Safiye soyman menajerlik şirketi, Safiye soyman a nasıl ulaşılır, Safiye soyman organizasyon, Safiye soyman organizasyon fiyatı, Safiye soyman resmi web sitesi, Safiye soyman sahne fiyatı, Safiye soyman şarkıları, Safiye soyman ulaşım, Safiye soyman’ın menajeri, Safiye soyman’ın menajeri iletişim

İletişim Bilgileri

Biracılar sok.No:29 34387 Mecidiyeköy / İstanbul.
  • Mobil:+90 532 456 8787
  • Telefon:+90 212 272 0101
  • FAX:+90 212 272 6868
  • E-mail: tuncer@tncyapim.com
Resmi internet site adreslerimiz
error: