Özlem Tekin-menajeri

Özlem TEKİN

18.11.1971 Amerika California doğumlu olan Özlem Tekin, babası Prof.Dr.Talat Tekin’in Berkeley Üniversitesinde öğrenim görevlisi olması nedeniyle uzun bir süre Amerika´da kaldı.İlk öğretime başlamadan önce Türkiye´ye (Ankara´ya) geldi.  İlk öğretimi Fransızca eğitim veren Tevfik Fikret Lisesi´nde bitirdi ve bu süre boyunca piyano dersleri aldı.Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı sınavlarına girdi ve klarnet bölümünü kazandı.Tüm konservatuar eğitimi boyunca Ankara´da sahne çalışmaları yaptı. Yaz dönemlerinde Bodrum başta olmak üzere, çeşitli tarzlarda (İngilizce pop, rock, heavy metal, punk, caz) müzik yaptı.Konservatuardan 1991-1992 yılında mezun oldu. Akustik gitara merakı olan Özlem kendi kendine bu aleti çalmayı öğrendi. Öğrenmekle kalmadı Akustik gitarla besteler yapmaya başladı. İstanbul´daki Lokomotif grubundan aldığı teklif üzerine İstanbul´a geldi.Kısa bir süre Lokomotif´le çalıştıktan sonra tamamen bayanlardan kurulu Volvox grubuna katıldı.

Şebnem Ferah’ın da bulunduğu Volvox ile iki yıl non-stop müzik yaptılar. Daha sonra Özlem gruptan ayrılarak solo çalışmalara yöneldi. İlk solo albümü için Hakan Peker’le anlaşan Özlem, çalışmalara başladı. İlk albümü Kime Ne 1996 yılında yayınlandıktan sonra “Aşk Herşeyi Affeder mi” büyük yankı uyandırdı.. “Çok Üzgünüm İstemeden Seni Dün Gece Aldattım” gibi cesur sözlerle başlayan şarkı, aldatmaya dayalı ve kadın erkek ilişkileri odaklı şarkılara yeni boyutlar kazandırdı. İkinci albüm ÖZ, hiçbir canlı enstrumanın kullanılmadığı, tamamen elektronik müzikle yapılmış Türkiye’nin ilk albümü olma özelliğine sahipti. Üçüncü albüm 1999 yılının yaz aylarında geldi: Laubali! Tam da yaz aylarına yakışır bi neşe ve dinamiklik çıkış yaptı. 2002 yılında Tek Başıma Albümünü sevenleriyle buluşturdu.
Tarihler 2005 yılının Mayıs aynı gösterdiğinde Özlem 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 0 adını verdiği 5. albümü ile müziğe geri döndü. 2010 yılı Nisan ayında yeni albümü Bana Bişey Olmaz adıyla piyasaya çıktı. Albümdeki çıkış ve ilk klip parçası Yatağım Boş Burak Uçkun’un daha önce kendi albumunde seslendirdiği bir şarkıdır. 2013 Martinda, son albümü Kargalar ile kendisini özleyen hayranlari ile tekrar bulustu.

Organizasyonlarınız için Temin Edebileceğimiz Anlaşmalı Sanatçı Listemiz için tıklayın
( Bu sayfa tanıtım amaçlı oluşturulmuştur. Fiyatlara; Ulaşım ,Konaklama / Ses , Sahne Sistemleri ve Vergiler Dahil Değildir. )
Fiyatlar ; Okullar , Vakıf Dernekler, Yardım Konserleri ve Halk Konserleri için Tarihlerine göre Değişmektedir.
özlem tekin menajerlik,özlem tekin sanatçı fiyatı,özlem tekin iletişim,özlem tekin konserleri,özlem tekin konseri,özlem tekin konser fiyatı,özlem tekin resmi web sitesi,özlem tekin menajerlik şirketi,özlem tekin organizasyon,özlem tekin istanbul konserleri,özlem tekin konser fiyatı,özlem tekin organizasyon fiyatı,özlem tekin’in resmi web sitesi,özlem tekin online,Özlem tekin e-mail adresi, Özlem tekin fiyat, Özlem tekin iletişim, Özlem tekin internet sitesi, Özlem tekin konser fiyatı, Özlem tekin konser kaşesi, Özlem tekin konseri, Özlem tekin konserleri, Özlem tekin menajer iletişim, Özlem tekin menajeri, Özlem tekin menajeri kimdir, Özlem tekin menajerlik firması, Özlem tekin menajerlik şirketi, Özlem tekin e nasıl ulaşılır, Özlem tekin organizasyon, Özlem tekin organizasyon fiyatı, Özlem tekin resmi web sitesi, Özlem tekin sahne fiyatı, Özlem tekin şarkıları, Özlem tekin ulaşım, Özlem tekin’in menajeri, Özlem tekin’in menajeri iletişim

İletişim Bilgileri

Biracılar sok.No:29 34387 Mecidiyeköy / İstanbul.
  • Mobil:+90 532 456 8787
  • Telefon:+90 212 272 0101
  • FAX:+90 212 272 6868
  • E-mail: tuncer@tncyapim.com
Resmi internet site adreslerimiz
error: