mfö-menajeri

Mashar ALANSON

Evli ve iki çocuk babası olan Mazhar Alanson, 1950 yılında Ankara’da doğdu. Ortaokulu Ankara Koleji’nde okuduktan sonra babasının vefatıyla ailesi İstanbul’a taşındı ve liseyi İstanbul Maarif Koleji’nde tamamladı. Babası senfoni orkestrasında baş trompetçiydi. Mazhar Alanson Ankara Devlet Konservatuarı’na girerek Yüksek Tiyatro Bölümü’nden mezun olduktan sonra aynı tiyatroda oyuncu olarak görev aldı. Burada birçok usta tiyatro yazarının eserlerinde başrol oynadı. Lise yıllarında gitar çalmayı öğrenen Mazhar Alanson, 1966’da Fuat Güner’le tanışarak Kaygısızlar grubuna katıldı. Bu yıllarda Beatles, Crosby, Still, Nash ve Rolling Stones gibi grupların şarkılarını yorumladılar ve kendi söz ve müziklerini yazmaya başladılar. Mazhar Alanson,bestecilik yeteneğinin yanında şarkı sözü yazarlığındaki ustalığıyla 1985 yılında ‘Yılın Söz Yazarı’ ödülünü kazandı. Bunun yanı sıra gerek MFÖ ile gerekse bireysel olarak pek çok ödül aldı. Oyunculuk eğitimi almasına karşın hayatının rotasını müzik de kılan Alanson, nadir olarak sinema filmlerinde rol aldı. Yönetmenliğini Atıf Yılmaz’ın yaptığı “Arkadaşim Şeytan” başrol aldigi ilk sinema filmi oldu ve canlandırdığı “Mefisto” rolüyle başarili bir performans gösterdi. Mazhar Alanson’un yıllar sonra rol aldığı ikinci sinema filmi  “Herşey Çok Güzel Olacak” ise 1998 yılında Türkiye’de seyirci rekoru kırdı. Başrolleri Cem Yılmazla paylaşan Mazhar Alanson, aynı zamanda filmin müziklerine de imzasını attı. 2002 yılında Türk Lokumuyla Tatlı Rüyalar Adlı albüm çalışmasıyla yılın en başarılı yapıtlarından birine imza attı.Ve albümdeki Yandım şarkısı dillere düştü.Ah Bu Ben,Piskopat,Benim Hala Umudum Var,albümün en sevilen diğer şarkıları oldu. MFÖ olarak başladığı reklam oyunculuğunda ‘şapkasız çıkmam abi’sloganının simgesi olan Mazhar Alanson daha sonra bir çok başarılı reklam kanpanyalarında rol aldı. 2006 yılında çıkan MFÖ nün AGU adlı albümünde yer alan Sarı Laleler adlı Alanson şarkısı yıla damgasını vurdu.

Fuat GÜNER

Fuat güner1948 de İstanbul’da doğdu. Babası ünlü fotoğraf sanatçısı Sami Güner’in desteği ile Saint Joseph Lisesi’ne başladığı 1959 yılında müziğe gönül verdi.1966 yılında kurmuş olduğu Kaygısızlar Gurubu’na Mazhar Alanson ‘un da katılması ile beste ve söz çalışmalarına başladı.1970 yılında Saint Joseph Lisesinden 1974 de,Yıldız Üniversitesi inşaat fakültesinden mezun oldu. Atletizimde liseler arası 400m birinciliğinin yanısıra,yelken yarışlmalarındaki kupaları,voleybol ve futbolda geçirdiği yıllar ve radyo kontrollü model uçak yarışmalarındaki dereceleri onun çok yönlü uğraşlarındandır. 1971 yılında Özkan Uğur’un da katılımı ile ilk MFÖ Grubu’nun temelinin atılması , Fuat Güner’in yıllarca sürecek olan çok başarılı müzikal kariyerinin başlangıcıdır. 1974 yılında Hadiye Güner ile evlenen Fuat Güner’in 1981 doğumlu Kaan isimli bir oğlu vardır. İleriki yıllarda Karayolları ve STFA gibi firmalarda mühendis olarak çalıştıktan sonra 1980 yılında mühendisliği bırakıp müzik hayatına profesyonel olarak haytına geçiş yaptı. 1981 yılında Ferhan Şensoy un yazdığı Şahlarıda Vururlar oyunu için bestelediği şarkılardan ikisi daha sonra Mazhar Alansonun yazdığı yeni sözlerle müzik tarihine damgasını vurucak Ele Güne Karşı ve Yalnızlık Ömür Boyu şarkıları olarak karşımıza çıkmıştır. 1981-1984 yılları arasında Ferhan Şensoy’un yazdığı iki oyunda ilk oyuncukluk deneyimini kazandı. Birçok reklam, tiyatro ve film müziği besteledi. 1984 yılında “Ele güne karşı” adlı parça ile yılın bestecisi ödülüne layık görüldü. Son yıllarda Mesam telif hakları kuruluşunun başkan yardımcılığının yanısıra , 1990 – 1999 yılları arasında ülkemizin önde gelen sanatçılarının çalıştığı F.T adlı profesyonel bir müzik stüdyosu işletmiştir. 1999 yılında kendi ismini taşıyan bir solo albüm çıkartan Fuat Güner halen MFÖ ile sürdürdüğü çalışmalarının yanısıra müzik prodüktörlüğü , reklam , film ve dizi müzikleri yapmakta olup , oyunculuğa da devam etmektedir. Tek Durak adıyla kurduğu yeni stüdyosuyla Güner müzikal kariyerini devam ettirmektedir.

Özkan UĞUR

Evli ve bir çocuk babası olan Özkan Uğur 17 Ekim 1953 de doğdu,dört kardeşin en küçüğü olan Uğurun müzikteki yeteneği daha küçük yaşlarda ortaya çıktı. 1970 yılında daha 17 yaşında Barış Manço Kurtulan Ekspres’te bas gitar çalarak profesyonel müzik yaşamına atıldı. Edip Akbayram Dostlar, Ersen Dadaşlar’la çalıştı. Aynı yılın sonlarına doğru Mazhar Alanson ve Fuat Güner’in yer aldığı Kaygısızlar grubuna girdi. 1974 yılında İPUCU 5 lisi adıyla kurulan yeni grupta yer aldı. 1979 sonunda askeri görevini tamamlayan Özkan Uğur 1980-1983 tarihleri arasında Fuat Güner’le birlikte, Ferhan Şensoy’un “Şahları da vururlar” ve “Kahraman Bakkal Süpermarkete Karşı” adlı oyunlarında müzisyen ve oyuncu olarak yer aldı. 1984te,Ferhan Şensoydan ayrıldıktan sonra MFÖ olarak yoluna devam etti. 1997 yılında Yavuz Turgul’un “Eşkiya” filminde ilk  oyunculuk kariyeyi başladı.1998-1999-2000 sezonlarında İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda “Küçük Bir İş İçin Yaşlı Bir Palyaço Aranıyor” adlı oyunda konuk sanatçı olarak yer aldı. 1999 da “Aganigi-Naganigi” fındık tanıtım filmiyle, oyuncuktaki başarısı daha da geniş kitlelere ulaştı. “İkinci Bahar”, “Yeter Anne” ”Cennet Mahallesi” adlı televizyon dizilerinde oyunculuk  yeteneği ile tüm tv ızleyicilerinin beğenisini kazanan Uğur “Ağırlığınca Altın” ve Özkan la Kaç Para adlı yarışma programlarında oldukça başarılı bir sunuculuk örneği gösterdi. Sinan Çetin’in yönetmenliğini yaptığı “Komiser Şekspir” filmindeki rolü oyunculuktaki başarısını birkez daha kanıtladı. Gişe hasılat rekorları kıran Gora adlı filmindeki  rolü ile Uğur  sinema severlerden büyük beğeni topladı.
Organizasyonlarınız için Temin Edebileceğimiz Anlaşmalı Sanatçı Listemiz için tıklayın
( Bu sayfa tanıtım amaçlı oluşturulmuştur. Fiyatlara; Ulaşım ,Konaklama / Ses , Sahne Sistemleri ve Vergiler Dahil Değildir. )
Fiyatlar ; Okullar , Vakıf Dernekler, Yardım Konserleri ve Halk Konserleri için Tarihlerine göre Değişmektedir.
mfö menajerlik,mfö sanatçı fiyatı,mfö iletişim,mfö konserleri,mfö konseri,mfö konser fiyatı,mfö resmi web sitesi,mfö menajerlik şirketi,mfö organizasyon,mfö istanbul konserleri,mfö konser fiyatı,mfö organizasyon fiyatı,mfö’nün resmi web sitesi,mfö online,Mfö e-mail adresi, Mfö fiyat, Mfö iletişim, Mfö internet sitesi, Mfö konser fiyatı, Mfö konser kaşesi, Mfö konseri, Mfö konserleri, Mfö menajer iletişim, Mfö menajeri, Mfö menajeri kimdir, Mfö menajerlik firması, Mfö menajerlik şirketi, Mfö ye nasıl ulaşılır, Mfö organizasyon, Mfö organizasyon fiyatı, Mfö resmi web sitesi, Mfö sahne fiyatı, Mfö şarkıları, Mfö ulaşım, Mfö’nün menajeri, Mfö’nün menajeri iletişim

İletişim Bilgileri

Biracılar sok.No:29 34387 Mecidiyeköy / İstanbul.
  • Mobil:+90 532 456 8787
  • Telefon:+90 212 272 0101
  • FAX:+90 212 272 6868
  • E-mail: tuncer@tncyapim.com
Resmi internet site adreslerimiz
error: