ilkay akkaya-menajeri

İlkay AKKAYA

26 Mayıs 1964 tarihinde İstanbul’da doğdu. Marmara Üniversitesi Basın Yayın Yüksekokulu’nu bitirdi.Profesyonel müzik çalışmalarına Grup Yorum’a katılarak başladı.Bir süre İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarına devam etti. Ayrıca özel şan dersleri aldı. Grup Yorum’la birlikte “Berivan-Haziranda Ölmek Zor” ve “Türkülerle” albümlerinde çalıştı. 1989 yılında Tuncay Akdoğan’la birlikte Grup Yorum’dan ayrıldı. ve Grup Kızılırmak’ı kurdu. Grup Kızılırmak’ın bugüne kadar toplam on üç grup albümü yayınlamıştır. Bu albümler “Ölüme de Tilili”, “Geçmişten Geleceğe Pir Sultan Abdal”, “Gidenlerin Ardından”, “Aynı Göğün Ezgisi”, “Güneşin Olsun”, “Pir Sultan’dan Nesimi’ye Anadolu Türküleri”, “Çığlık”, “Rüzgarla Gelen”, “Günde Dün”, “Sır”, “Gölge”, “Figan”, “Yılkı” sıralamasıyladırlar. Grup Kızılırmak’la çalışmalarını sürdürürken bir yandan da uzun soluklu olarak solo çalışmalar yaptı. İlkay Akkaya’nın ilk solo albümü olan “Kül” 1999 yılında yayınlandı.ve çok yğoğun bir ilgi gördü. 2001 yılında “Unutma” adlı ikinci solo albümü yayınlandı. Bunda da oldukça büyük bir başarı yakaladı.“Yine” adlı üçüncü solo albümü 2003 yılında yayınlandı. Dördüncü solo albümü olan “Yalnız” 2005 yılında yayınlandı.Bu arada albümlere biraz ara verdikten sonra 5 yıl gibi bir süre geçti ve sonunda 2010 yılında ise beşinci albümü olan “Gelmedin Diye” yayınlandı.Bunca zamana sığdırdığı bu kadar güzel albümde kendi alanın zirvesini hep zorlayan değerli sanatçı çalışmalarına ve konserlerine ara vermeden devam ediyor.

Organizasyonlarınız için Temin Edebileceğimiz Anlaşmalı Sanatçı Listemiz için tıklayın
( Bu sayfa tanıtım amaçlı oluşturulmuştur. Fiyatlara; Ulaşım ,Konaklama / Ses , Sahne Sistemleri ve Vergiler Dahil Değildir. )
Fiyatlar ; Okullar , Vakıf Dernekler, Yardım Konserleri ve Halk Konserleri için Tarihlerine göre Değişmektedir.
ilkay akkaya menajerlik,ilkay akkaya sanatçı fiyatı,ilkay akkaya iletişim,ilkay akkaya konserleri,ilkay akkaya konseri,ilkay akkaya konser fiyatı,ilkay akkaya resmi web sitesi,ilkay akkaya menajerlik şirketi,ilkay akkaya organizasyon,ilkay akkaya istanbul konserleri,ilkay akkaya konser fiyatı,ilkay akkaya organizasyon fiyatı,ilkay akkaya’nın resmi web sitesi,ilkay akkaya online,İlkay akkaya e-mail adresi, İlkay akkaya fiyat, İlkay akkaya iletişim, İlkay akkaya internet sitesi, İlkay akkaya konser fiyatı, İlkay akkaya konser kaşesi, İlkay akkaya konseri, İlkay akkaya konserleri, İlkay akkaya menajer iletişim, İlkay akkaya menajeri, İlkay akkaya menajeri kimdir, İlkay akkaya menajerlik firması, İlkay akkaya menajerlik şirketi, İlkay akkaya ya nasıl ulaşılır, İlkay akkaya organizasyon, İlkay akkaya organizasyon fiyatı, İlkay akkaya resmi web sitesi, İlkay akkaya sahne fiyatı, İlkay akkaya şarkıları, İlkay akkaya ulaşım, İlkay akkaya’nın menajeri, İlkay akkaya’nın menajeri iletişim

İletişim Bilgileri

Biracılar sok.No:29 34387 Mecidiyeköy / İstanbul.
  • Mobil:+90 532 456 8787
  • Telefon:+90 212 272 0101
  • FAX:+90 212 272 6868
  • E-mail: tuncer@tncyapim.com
Resmi internet site adreslerimiz
error: